Jak měnit svůj osud k lepšímu – jednoduchá pravidla
Ohlasy: po meditaci účastníkům prý zmizela nespokojenost, zmizelo napětí jak ve fyzické, tak i duchovní a duševní //od slova duše// oblasti, účastníci prý probíhající události přijímali lehčeji a jednodušeji, objevila se radost, smíření, inspirace/nadšení, objevil se příliv energie a přání pracovat na sobě a dosahovat vnitřních i vnějších změn.
Dnes máme téma Přijetí a zlepšení osudu
To téma je mnohotvárné, nedá se vyřešit naráz, budeme s ním pracovat postupně a provádět praktická cvičení, abychom našli cesty a možnosti pro zlepšení našeho osudu. Tak tedy první pravidlo: to co nazýváme šťastným osudem, je realizací našich přání, když se nám daří, máme úspěch, je to umění dosahovat v životě úspěchů. To všechno se daří, pokud má člověk v sobě životní energii a pokud ji správně zaměřuje. Je třeba mít správný náhled na svět, správný vztah k životu, mít energii.
V první řadě: energii nemáme zbytečně ztrácet. Energii ztrácí a sil se zbavuje ten, kdo je nespokojen se svým osudem. Nejednou jsem mluvil o tom, že nespokojenost s osudem je vlastně přáním zničit objekt – nebo subjekt, který se nám nelíbí. Nespokojenost s osudem je skryté přání zničit svůj vlastní osud. A skutečně, za té podmínky osud dobrý nebude! Jestli někoho nemilujeme, on nás také nebude milovat. Osud se usmívá na toho, kdo se usmívá na něj.
Proto umění přijmout osud, nereptat na osud a nehněvat se na něj, to je umění, jak osud zlepšit. Chyba, které se mnozí dopouštějí, pramení z domněnky, že smíření je pasivitou. Smíření je nepřítomnost hněvu, stížností, nenávisti a nespokojenosti. Nejste spokojeni s osudem? Zlepšujte jej. Nelíbí se vám dům, ve kterém bydlíte? Přestěhujte se do nového. Hledejte pro existenci nové místo.
Jedno z nejdůležitějších pravidel: když se vám něco nelíbí, NIKDY nezůstávejte jen sedět. Vaše nespokojenost bez aktivního konání rozežere jak vaše zdraví, tak i váš osud. Něco se vám nelíbí? Změňte svou nespokojenost v aktivní konání. Jak vnějšně, tak i ve vašem nitru. Je to velmi důležité pravidlo. Vždy jsem zdůrazňoval, že křivdu je nutné vyjádřit, křivdu nikdy nedržte uvnitř.
Pokud o křivdě člověku řeknete, začínáte jej vychovávat a on se chtě nechtě začíná měnit. Jestli však utrpěnou křivdu vpustíte do svého nitra, a nedáte najevo, že vás druhý urazil, onemocníte.
Proto pokud se vám nezamlouvá váš osud, přijměte to jako možnost, abyste se mohli rozvíjet. Hledejte nové cesty k rozvoji a nové způsoby či nové varianty a všechno se vám bude dařit. To jest energii nespokojenosti není radno využívat ke skleslosti a urážení se, nýbrž pro budování a rozvoj. A ještě jeden velmi vážný moment: mějte velkou zásobu trpělivosti.
Události kolem osob ve vašem okolí mají velkou inertní (neaktivní) energii. Disponují vysokou energií. Změnit to rázem není možné. Když člověk spěchá, chce něčeho dosáhnout hned, a vidí, že se to nedaří, často pociťuje skleslost. Je tu ještě jeden moment prohry v osudu: všechno dokážeme udělat. Jenom je třeba to dělat bez ustání, stále. A potom se nakonec všechno podaří.
Existuje dobré ruské přísloví: trpělivost je práce a ta všechno přemůže. A Kristus řekl větu: Víra je jako hořčičné zrnko: nejdřív malinké, ale pak vyroste nad stromy. Víra je umění bez přestání se snažit. Je to nepřítomnost strachu, skleslosti, pasivity.
Proto budete-li jakýkoliv nezdar přijímat jako možnost rozvoje, tímto vztahem k nezdaru zlepšujete svůj osud. A tak se zásobte láskou, zvětšete lásku v duši, zásobte se trpělivostí, vírou v sebe, věřte si, snažte se, usmívejte se vstříc osudu a hledejte další možnosti rozvoje. Měňte svět okolo vás a měňte sebe, protože hlavním pravidlem pro změnu okolního světa je vaše vlastní hlubinná změna.
Střetáváte se s tím, co se dělo zpočátku hluboko ve vaší duši. Pokud ve vaší duši probíhaly pozitivní změny, potom jak váš osud, tak i okolní svět se budou měnit k lepšímu. Proto: osud je možné změnit, je to reálné. Musíme to však dělat správně.
Dnes se budeme zabývat uskutečněním přijetí osudu a jeho zlepšením.
Konec citace
S.N. Lazarev