Jaro, to je pro mě smetanka lékařská a vlaštovičník větší
O těchto zdravotních obtížích mluvím v mém e-booku, který má vzápětí vyjít. Jenže příroda nečeká a všechno rozkvétá. Proto vás chci upozornit na něco, co sami uvidíte, když se podíváte do parku a do přírody: pampelišky rozkvétají, vlaštovičník je už na startu. Takže prosím pěkně, na nic nečekejte a vyjděte na procházku či vyjeďte na výlet a nasbírejte si, než vám odkvetou:
Smetanka lékařská
Smetanku lékařskou neboli pampelišky, sbírejte celé stonky s květem, opláchněte, je-li nutné, a vložte květy s celými stonky do šroubovací nakládací sklenice, zalijte vodkou a víko před zašroubováním podložte a tak utěsněte mikrotenem. Louhovat nechte 2 týdny, dolévejte vodku.
Extrakt ze smetanky používám na radu své ruské přítelkyně pro masáž dásní, pokud se o ně pokouší zánět nebo pobolívají čelistní kosti. (Právě tak účinná je smetanka, když bolí záda nebo rameno. Je dokonce možné pokládat celé stonky na bolavé místo, a to i opakovaně.) Masírovat dásně je třeba prstem dost vehementně, přitlačit, aby účinek byl hloubkový.
Vlaštovičník
S trháním vlaštovičníku také neváhejte, čiňte tak na jaře, kdy má největší sílu, až do letního slunovratu. Sbírejte celé lodyhy s květy a dokonce i s kořeny, opláchněte, nasoukejte do láhve se šroubovacím víkem a zalijte vodkou. Louhujte opět 2 týdny.
Vlaštovičník užívám na žaludeční potíže a regeneraci sliznic celého trávicího traktu. Užitek této rostliny objevil hlavně J. Janča, dávkování J. Cingroš, Sám sobě doktorem doporučuje: 30 kapek (1 č.lžička) 3x denně, tj. ráno na lačno – v poledne před obědem – a večer na noc. Zapíjíme bohatě vlažnou vodou.
Extrakt vlaštovičníku vás zbaví tlaku v žaludku způsobeného nežádoucími bakteriemi, a pokud snesete stálou všudypřítomnou hořkou chuť regeneruje vám po měsíci užívání celý trávicí trakt.
„Vlaštovčí bylina“ pomáhá při
Přeji úspěšné louhování!
Podrobnosti k užití v případu PARODONTÓZA naleznete již brzy v mém e-booku „Jak se zbavit parodontózy“