Žaludek

Co mi to leží v žaludku?

Znám starší manžele v sousedství, protože pán se zajímá o bylinky tak jako já. Jeho příběh je historie s typickým onemocněním žaludku. Pan Jenda pocházel ze tří sourozenců. Otec jim brzy zemřel a matka musela zvládnout obživu i výchovu, všechno sama. Byla velmi měkká a vyhýbala se tvrdým rozhodnutím. Děti měly velkou svobodu, ostatní jim záviděly. Trochu hlučná rodina.

V době dělení majetku matka doufala, že se děti „porovnají“. Jenže oba sourozenci už přestali s Jendou počítat, ten zkusil připomenout svůj nárok, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost. Rodinná disharmonie se prohlubovala, ale matka tomu nevěnovala pozornost a oba sourozenci už měli situaci za vyřešenou.

Dřívější zdánlivý soulad mezi sourozenci se vytratil a matka tím začala trpět, ta tam byla dříve celkem přátelská atmosféra. Byla by si přála klidné stáří. Nesoulad mezi sourozenci jí však stále „ležel v žaludku“. Opět jak byla zvyklá nic neřešila, jenže stav žaludku se zhoršoval a stará paní onemocněla rakovinou žaludku, i když měla našlápnuto do stovky.

Zemřela velmi předčasně jako klasicky léčený onko pacient v nemocnici. Možná kdyby se zajímala o přírodní léčení, mohl jí syn Jenda přece pomoct. Když se mu začaly projevovat také žaludeční problémy, zřejmě proto, že rozpory ležely v žaludku i jemu, dokázal si pomoci.

Doporučila jsem mu recept z knihy léčitele ing. Jiřího Janči na extrakt z jedovatého vlaštovičníku, který sama s oblibou používám. Nejen na bradavice, ale právě také na žaludek. A tak se pan Jenda žaludečních obtíží zbavil. Zbývá mu jen vyrovnat se s psychosomatickými souvislostmi onemocnění.

Z knihy Nemoc jako cesta autorů Dethlefsena a Dahlkeho se dovídáme, že právě trávicí aparát musí zpracovávat hmotné projevy pozemského života a zabývat se

  • přijímáním látkových produktů, přeneseně materiálních hodnot
  • rozlišováním mezi užitečným a neužitečným
  • asimilováním prospěšných látek
  • vylučováním nestravitelných látek.

Když nás žaludek „tlačí“, je to proto, abychom si uvědomili, že nepříjemné pocity nemáme polykat, ale s pociťovanou agresí a se svými problémy se místo přehlížení odpovědně vypořádat. Při žaludečních obtížích je třeba se sám sebe ptát:

  • Co nemohu nebo nechci spolknout?
  • Užírám se něčím?
  • Jak zacházím se svými city?
  • Jak nakládám se svou agresí?
  • Jak dalece ustupuji konfliktům z cesty?
  • Je ve mně potlačená touha po bezkonfliktním ráji?

Co nám k problematice žaludku a jejímu léčení říká přírodovědec S. Lazarev? O žaludku v knize Lék na všechny nemoci na str. 20 Lazarev říká:

„Mimochodem okolnostmi, za kterých může člověk dostat žaludeční vřed, jsou zničení nejen jeho blahobytu, ale obvyklého obrazu světa. Když totiž člověk situaci nepřijímá a místo toho, aby ji na vnější úrovni reálně změnil, hromadí ve svém nitru podráždění, to vede obvykle k vytvoření žaludečního vředu.

Hlavní podmínkou uzdravení je osvojení si víry v jediného Boha, to je správné myšlení, které nám umožňuje v nitru přijmout klidně každou neočekávanou situaci a zároveň aktivně jednat zvnějšku.

Problémy se žaludkem hovoří především o Vaší ukřivděnosti pociťované vůči blízkým.

Odkaz na facebook skupinu Lazarevci Lenka

Lenka Richterova
Vždycky jsem uzdravovala své TĚLO, dnes uzdravuji přednostně svou DUŠI a v tom mi pomáhá SYSTÉM SERGEJE LAZAREVA. Již přes 20 let jsem nadšenou uživatelkou, překladatelkou a korektorkou textů samoúzdravného LAZAREVOVA SYSTÉMU. Na tomto webu můžete získat tipy na léčení bylinnými přípravky, poznatky z celostní medicíny, dozvědět se o zázracích léčebného půstu nebo endogenního dýchání, přečíst si kde hledat počátky svého zdraví, postupJAK SE ZBAVIT PARODONTÓZY a jiné tipy, můj web by vás měl však především inspirovat k nacházení kořenů vašich nemocí a vašich životních problémů a odplevelení vaší zahrádky.
Komentáře